A méhpempő fogyasztásának szabályai

Szponzorált tartalom

 méhpempő

méhpempő

A méhkirálynő eledele igazi kiváltságos tulajdonságokkal rendelkezik. A legújabb orvosi kutatásoknak köszönhetően, kimutatható a gyógyító ereje. Komplex összetételének köszönhetően, hazánkban is egyre népszerűbbé válik a méhpempő fogyasztása. Íze nem édes, sokszor igencsak kellemetlen lehet, inkább savas. Állaga kásás, színe fehéres. Nem szabad lenyelni, nyelv alatt kell tartani pár percig, míg teljesen el nem olvad és fel nem szívódik. A friss méhpempő számtalan természetes savat tartalmaz.

A napi ajánlott 2 grammos mennyiséget nem szabad túllépni, ellenkező esetben hasmenés léphet fel. A tiszta méhpempő B5 vitamin tartalma kimagasló. Emésztési zavarok kezelésére alkalmas. A gyomorfekély és gyomorsav túltengés problémáját is képes megoldani. A méhpempő mézzel együtt is fogyasztható, ilyenkor elveszíti savasságát. A méz minden esetben tiszta, jó minőségű és teljesen vegyszermentes legyen, ellenkező esetben romlik a méhpempő minősége. Természetesen egyéb méhészeti termékkel is keverhető, mint a virágpor vagy propolisz.