A megfelelő méretű babaruha kiválasztása

Szponzorált tartalom

babaruha

babaruha

Ajándékba szeretnénk gyerekruhát adni és nem tudjuk meghatározni egyedül a méretet? Akkor érdemes mindig nagyobbat vásárolni, hogy az biztosan jó legyen a picire. Így elkerülhető az a tény, hogy a gyermek eleve egy kinőtt ajándékot kapjon. A tökéletes méretezésű babaruha kiválasztása egyáltalán nem egyszerű feladat, még szülőként sem. Hiszen a túl kicsi és a túl nagy méret egyaránt befolyásolja a baba mozgását. A kicsi ruha szorítani fogja, míg a nagy babaruha mindenhová beleakad, belelóg és kényelmetlenné válik.

Egyes nadrágok már eleve állítható derékkal rendelkeznek, így azt több hónapon át tudja viselni. Nincs ez másképp a dupla gombolású vagy dupla patentsorral rendelkező babaruha esetében sem, hiszen ezeket is kényelmesen lehet a gyerek igényeinek megfelelően variálni. Sokszor felmerül az a kérdés is, hogy érdemes-e új babaruhát választani, vagy inkább az olcsóbb, használt gyerekruha mellett döntsünk. A megvett darabokat tulajdonképpen a picik nem is tudják elhasználni, hiszen hetek alatt kinövik. Ennek köszönhetően, a használt babaruha kínálat mindig nagyobb, mint az új ruháké.